Wpływ dopalaczy na życie seksualne mężczyzn

Zdrowie

Jednym z bardzo powszechnych poglądów na temat leków psychotropowych jest to, że zmniejszają one libido i tłumią pożądanie seksualne, tym samym pogarszając życie danej osoby, w tym życie seksualne. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Należy oddzielić leki psychotropowe i substancje psychoaktywne, odurzające. Warto zwrócić szczególną uwagę na psychostymulanty oraz na ich wpływ na męską potencję. Co stymuluje, jakość życia seksualnego, a co wręcz przeciwnie, negatywnie wpływa na jego jakość? Wiemy, że żeń-szeń bardzo pozytywnie wpływa, na jakość życia seksualnego. Dlaczego? Ponieważ zawiera alkaloidy, ginsenoidy, które bardzo poprawiają libido oraz ukrwienie organizmu. Ale są inne substancje, które mogą stymulować libido, ale są uzależniające, w przeciwieństwie do żeń-szenia.Takich substancji jest wiele, a najczęściej mowa jest substancjach odurzających. Niemniej jednak pewna część młodzieży eksperymentuje z dopalaczami.

Wpływ dopalaczy na życie seksualne mężczyzn

Istnieją pewne rodzaje substancji psychoaktywnych, które działają pobudzająco na psychikę, w tym w sferze seksualnej, jest to zarówno libido, jak i sam czas trwania stosunku płciowego. Wielu mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem przyznaje, że kiedyś próbowali dopalaczy i stosowali je tak długo aż doszło do uzależnienia. Doprowadzało to do zatrucia organizmu, które z czasem doprowadziło do pojawienie się opóźnienia wytrysku, mężczyzna nie może zakończyć stosunku.

Zatem katastrofą jest dążenie do używania dopalaczy mając świadomość, ich wpływu na dysfunkcje seksualne https://www.aptekakamagra.pl. Młodzi ludzie najczęściej przyjmują amfetaminę, MDMA ze środkami psychostymulującymi. Dlaczego ich używają? Najprawdopodobniej po to, żeby skakać na dyskotekach do rana. Skąd taki efekt? Dlaczego mają taką aktywność fizyczną, trochę muzyki i tyle? Młodzi mężczyźni w wieku 20-23 lat przychodzą do lekarzy z zaburzeniami erekcji, z zaburzeniami wytrysku, bo początkowo jest to opóźnione na tle przyjmowania leków, opóźniony wytrysk, a potem jest przedwczesny, który pojawia się jeszcze szybciej. Ich, jakość życia seksualnego jest całkowicie zniszczona. Nie odczuwanie prawdziwych doznań seksualnych podczas bliskości z kobietą powoduje, że tracą zainteresowanie seksem.

Podejście młodych mężczyzn do konsekwencji zażywania dopalaczy

Młodzi mężczyźni nie chcą słuchać, że jeśli będą zażywać dopalaczy, to, jakość ich życia seksualnego zostanie wkrótce zakłócona, nie będą mieli normalnego orgazmu, normalnej erekcji, nie będą chcieli już od życia niczego w ogóle. Po zastosowaniu dopalaczy podobnie jak po zażyciu amfetaminy pojawia się również depresja, nie śpią przez kilka nocy, a potem muszą leżeć przez tydzień, dwa, trzy. Dzieje się to na różne sposoby, w zależności od tego, na jakim etapie użytkownik znajduje się na tych samych stymulantach.

Jeśli można nazwać pierwszy etap, tak zwany różowy, skojarzenie z różowymi okularami lub miesiąc miodowy, to człowiek ma złudzenie, że ma kontrolę, chce – używa, chce – nie używa. Na początkowym etapie jest beztrosko, nie ma problemów, powstaje uczucie lekkości, niewinności. Następnego dnia może nastąpić okres zmęczenia, bez snu przez dzień lub dwa. Pojawiają się tak zwani starsi towarzysze, czyli współużytkownicy, którzy twierdzą, że wszystko jest z nimi w porządku, najważniejsze to robić wszystko dobrze, a nie można się uzależnić, bo to nie są twarde narkotyki.Takie mity, że jest bezpiecznie, że nie jest ciężko, że to tylko zabawa, jest się na haju, ciężko się na tym uzależnić są niebezpieczne.

Dopalacze to silne stymulanty, które szybko powodują uzależnienie, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Są z reguły tanie na tym polega ich niebezpieczeństwo. Młodzi ludzie mieszają amfetaminę i dopalacze, co powoduje katastrofalne skutki. Czy można im pomóc? Leczenie zaburzeń erekcji w ich przypadku jest trudne. Jednym z warunków leczenia mężczyzn, którzy wcześniej zażywali narkotyki i/lub dopalacze jest całkowite ich porzucenie. Czasami konieczna jest psychoterapia, dotarcie do mężczyzny który traci poczucie swojej męskości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *