Badanie wykrywaczem kłamstw

Choroby

Badanie wykrywaczem kłamstw

Choć wykrywacz kłamstw ma prawie sto lat, to nadal wzbudza wiele pytań. Na czym dokładnie polega badanie? Co dokładnie bada się za pomocą wykrywacza kłamstw? To tylko niektóre z nich. My postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i odpowiedzieć na powyższe pytania.

Badanie z wykorzystaniem wykrywacza kłamstw – co to takiego?

Wykrywacz kłamstw zwany wariografem lub poligrafem to elektroniczne urządzenie wykorzystywane do badania https://www.wariograf.com.pl polegającego na ujawnianiu śladów pamięciowych oraz emocjonalnych w systemie nerwowym osoby, która została poddana badaniu. Za pomocą wykrywacza kłamstw można precyzyjnie rejestrować obraz graficzny wielu różnych reakcji fizjologicznych człowieka, które rejestrowane są na taśmie papierowej w urządzeniu analogowym. Dzięki wariografowi można wychwycić między innymi zmiany cyklu oddechowego, zmiany oporu elektrycznego skóry, zmiany ciśnienia krwi, czy tętna, jak również wszelkiego typu zmiany zachodzące w mięśniach.

Co dokładnie skrywa się za badaniem wykrywaczem kłamstw?

Reakcje fizjologiczne organizmu sterowane są przez autonomiczny układ nerwowy, a badanie wariograficzne pozwala obserwować jego działania. Anatomiczny układ nerwowy odpowiada za mobilizację organizmu do działania w sytuacjach, które wymagają od nas podjęcia natychmiastowej aktywności fizycznej. Jego działania objawiać się mogą w różny sposób, zaobserwować można np. potliwość dłoni, przyśpieszenie bicia serca, większe trudności z oddychaniem. To jednak nie wszystko, w systemie nerwowym zachowywane są także zdarzenia, z którymi się stykamy, i które zwróciły na siebie naszą szczególną uwagę. Zdarzeniem takim może być dopuszczenie się przestępstwa, zdrady, czy kontakt z osobami, które zrobiły coś złego. Występujące w takich sytuacjach emocje pozostawiają zwykle po sobie ślad w systemie nerwowym. Wystarczy tylko podczas badania wariografem zadać odpowiednie badania, by nastąpiło porównanie jego treści z zasobami pamięci osoby badanej. W sytuacji, gdy odnalezione zostaną dane zdarzenia w pamięci, zmiany w procesach fizjologicznych zostaną zarejestrowane przez wariograf.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *