Leczmy się z przeziębienia i grypy

leczenie grypy

Leczmy się z przeziębienia i grypy

Wiadomo, że nikt nie lubi być chory, ani nie lubi kiedy choruje jego dziecko, maż, partner czy współlokator. Jedna chora osoba w domu to zazwyczaj wszyscy w domu chorzy. Ta zasada działa jeszcze bardziej zwłaszcza zimą, kiedy zarazki grypy i innych chorób atakują nas z każdej strony: w tramwaju, autobusie, w kolejce na poczcie, w przedszkolu, biurze czy przy kasie w sklepie. Co możemy zrobić, aby chorób uniknąć?

Najlepszą ochroną przed grypą jest oczywiście szczepionka. Nie ma lepszego sposobu aby zapobiec tej dość ciężkiej, kiedyś nawet śmiertelnej chorobie. Jeśli uda nam się zaszczepić odpowiednio wcześnie wówczas z pewnością będziemy bezpieczni przez całą zimę.

Jeśli chodzi o przeziębienie to z nim jest gorzej. Nawet nie wiemy, kiedy nas dopada. Jest niegroźne ale jednak bardzo męczące. Okropny ból głowy, często wysoka gorączka, kaszel i katar, ogólne zmęczenie i niemoc. Przeziębienie sprawia, że mamy dreszcze, jest nam zimno i jedyne o czym myślimy to, żeby cały dzień spędzić pod kołdrą. Dlatego staramy się robić wszystko, aby jak najszybciej się go pozbyć. Oczywiście często idziemy do lekarza, który przepisuje nam antybiotyk. Wtedy szybko nam się poprawia. Możemy jednak leczyć się za pomocą innych leków, jak choćby takich, które zawierają składniki rozgrzewające, zbijające gorączkę i wzmacniające odporność. Ważne, żeby podczas choroby zażywać sporo witaminy C. Najlepiej zażywać ją zanim jeszcze zachorujemy, bo dzięki temu może nam się uda uniknąć przeziębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *