Lubisz grać na telefonie? Dowiedz się na jakie parametry zwracać uwagę

Zdrowie

W dzisiejszych czasach telefon to nie tylko narzędzie pracy, ale przede wszystkim nowy sposób spędzania wolnego czasu. Komunikatory internetowe, social media oraz różnego rodzaju gry tworzą obecnie nowy wymiar relacji międzyludzkich i są na stałe wpisane w życie codzienne milionów ludzi na całym świecie. Obecnie do naszej dyspozycji jest niezliczona ilość modeli smartfonów i czasem ciężko wybrać ten najlepszy. Warto zatem zadać sobie pytanie do czego przede wszystkim ma służyć: do grania, pracy czy jedynie przeglądania sieci?

Gry na telefonie

Możliwość grania na telefonie jest dziś niemal nieograniczona. Gry są albo fabrycznie zainstalowane na aparacie telefonicznym albo można jest pobrać ze sklepu google. Jeśli jesteś miłośnikiem gier przed wymianą telefonu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które zagwarantują niezakłóconą rozrywkę.

Pierwszym z nich jest procesor i pamięć RAM. Im więcej telefon ma rdzeni tym będzie mocniejszy i wydajniejszy, a praca telefonu bardziej płynna. Modele z najwyższej półki, które doskonale sprawdzą się jako telefon do grania są wyposażone w nawet 8-rdzeniowe procesory o wysokiej mocy obliczeniowej. Aby zapewnić sobie komfort grania warto też zwrócić uwagę, aby telefon miał co najmniej 6 GB pamięci – pozwoli to uniknąć konieczności usuwania aplikacji przed pobraniem nowej gry czy zawieszania pracy telefonu, który często zwalnia, kiedy pamięć jest wykorzystana do maksimum. Co więcej, duże zasoby pamięci RAM pozwalają na uruchomienie i synchroniczną pracę wielu aplikacji i programów jednocześnie.

Kolejnym ważnym elementem jest ekran odpowiedniej wielkości oraz rozdzielczość Full HD. Te dwa elementy wpływają nie tylko na obraz i grafikę świetnej jakości, ale również na mobilność (musimy bowiem pamiętać, że telefon to nie laptop i zabieramy go ze sobą praktycznie wszędzie). Eksperci specjalizujący się w modelach gamingowych polecają proporcje panoramiczne 18:9 lub 19:9 i wielkość ekranu maksymalnie do 6,5 cala.

Nie bez znaczenia jest również bateria w telefonie oraz system chłodzenia. Żaden gracz nie lubi, kiedy w trakcie misji czy innego ważnego etapu gry musi zrobić przerwę, gdyż telefon wyświetla komunikat o konieczności załadowania baterii. Na koniec pamiętajmy o dobrym połączeniu z internetem, gdyż od tego zależy komfort grania oraz szybkość wygrywania.

Który model telefonu wybrać?

W rankingu smartfonów do grania króluje najnowszy model Xiaomi, który od wielu już lat najchętniej wybierany jest przez młodych graczy. Telefon ten można śmiało nazwać telefonem gamingowym. Świadczy o tym dobry, mocny procesor i duże zasoby pamięci RAM, a także doskonale dostosowany do potrzeb gracza ekran Full HD. Xiaomi najnowszy to też synonim mocnej baterii i efektywnego systemu chłodzenia, które pozwalają na nieprzerwaną pracę przez wiele godzin. Telefon nawet z 6,5 calowym ekranem jest stosunkowo lekki, co wpływa na jego mobilność. O zaletach modelu Xiaomi można przeczytać na specjalistycznych forach internetowych lub zasięgnąć opinii profesjonalnych graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *