Rozstępy po ciąży – jak się pozbyć wstydliwego problemu?

rozstępy

Rozstępy po ciąży – jak się pozbyć wstydliwego problemu?

Wielu kobietom ciąża jednoznacznie kojarzy się z rozstępami, których nie da się uniknąć. Rosnące dziecko w brzuchu mamy naciąga jej skórę, która pęka, czego efektem są nieestetyczne rozstępy. Kobiety po ciąży obawiają się, że na zawsze będą musiały zrezygnować z ulubionego bikini a na plaży będą musiały być mocno zakryte od stóp po samą szyję. Nic bardziej mylnego, na szczęście jest już wiele sposobów na wyeliminowanie rozstępów.

Sposoby na rozstępy

Do chwili, w której karmisz dziecko piersią musisz bardzo uważać na pokarmy, które na co dzień spożywasz, a jeszcze bardziej powinnaś uważać na wszystkie specyfiki, które stosujesz. Jednak wizyta u dermatologa może przynieść Ci masę korzyści. Lekarz powinien zaproponować Ci dobry specyfik do rozstępy ale również bezpieczny dla Twojego dziecka. Różnego rodzaju kremy i maści są bardzo pomocne w walce z tym problemem.

Jeśli jednak rozstępy są na tyle duże, że żadne kremy nie są w stanie sobie z nimi poradzić powinnaś zdecydować się na różnego typu zabiegi, które skutecznie wyeliminują Twój problem.

  • mikrodermabrazja – jest to zabieg mechanicznego ścierania naskórka. Przeznaczony do tego aparat warstwowo ściera naskórek. Ten zabieg wyraźnie spłyca rozstępy i co najważniejsze pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu. Do uzyskania pożądanego efektu ilość zabiegów jest różna, jednak najczęściej są to 2-4 zabiegi,
  • laseroterapia – jest to zabieg, który złuszcza bliznę poprzez podgrzanie i odparowanie jej warstw. Ten zabieg pozwala na wyrównanie kolor rozstępu, aby ten był jak najbardziej zbliżony do skóry wokół. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, a po kilku dniach strupek, który odpada najczęściej po dwóch tygodniach,
  • mezoterapia – zabieg polegający na wstrzykiwaniu substancji leczniczych w rozstęp, dermatolog wykonuję serię zastrzyków na zmienionym miejscu. Zabieg spłyca rozstępy, jednak żeby osiągnąć taki efekt ważna jest regularność zastrzyków oraz kilka serii zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *