W co ubrać dziecko, gdy jest zaproszone na wesele?

Zdrowie

Ślub wraz z weselem to ważna uroczystość rodzinna. Obowiązują pewne zasady, których powinno się przestrzegać. Dotyczą one również ubioru, więc kreację na wesele planuje się dużo wcześniej i precyzyjnie dobiera do niej dodatki. Jeśli na wesele zostało również zaproszone dziecko, to dla niego także trzeba przygotować odpowiedni strój.

W co ubrać na wesele dziewczynkę?

W sklepach dostępny jest bardzo różnorodny wybór kreacji dla małych dziewczynek, które zostały zaprojektowane z myślą właśnie o takich uroczystościach. Najczęściej jest to oczywiście sukienka, która wydaje się najwygodniejszym i najbardziej stosownym strojem na taką okazję. Czy jednak każda sukienka świetnie sprawdzi się w tej roli? Przede wszystkim powinna być ona odpowiednio elegancka, a także wygodna. Wesele zazwyczaj trwa do białego rana. Najpierw długa uroczystość ślubna w kościele, składanie życzeń, obiad i całonocna zabawa. Nawet jeśli dziecko nie będzie obecne na weselu do końca, to i tak te kilka godzin wśród nie tylko dobrze znanej najbliższej rodziny, mogą być dla niego męczące.

Jeszcze bardziej może się do tego przyczynić niewygodny strój, dlatego dziewczęca sukienka powinna być lekka, z delikatnych materiałów, przewiewna, ale zarazem elegancka. Lepiej jednak nie przesadzać z koronkami czy tiulami, które mogą być po prostu bardzo niewygodne. Nie mniej istotne są buty. Do wizytowej sukienki sprawdzą się przede wszystkim balerinki dla dziewczynki w bardziej eleganckiej wersji. Inną opcją są eleganckie sandałki, choć odkryte buty nie zawsze są dobrym wyborem.

W co ubrać na wesele chłopca?

Strój dla chłopca, podobnie jak dla dziewczynki, powinien być przewiewny i wygodny. Naprawdę nie ma potrzeby, aby męczyć dziecko długie godziny w niewygodnych garniturach, szczególnie gdy to jeszcze całkiem mały chłopiec. Co prawda wygląda on w nim niemal tak elegancko jak pan młody, ale czy to jest najważniejsze? Marudzące i spocone dziecko zdecydowanie nie będzie dobrze czuć się na weselu. Dlatego najbardziej bezpiecznym strojem będą lekkie materiałowe spodnie oraz wygodna koszula, ale o wizytowym charakterze. Jeśli chodzi o buty, to najlepiej sprawdzą się eleganckie półbuty ze skóry licowej czy zamszowej. Podobnie jak balerinki dla dziewczynki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów i przede wszystkim sprawdzone, aby uniknąć ewentualnych bolesnych obtarć.

Czy zabierać na wesele dla dziecka ubranie na zmianę?

Nawet wyjątkowo piękne balerinki dla dziewczynki czy skórzane, chłopięce półbuty nie zastąpią wygodnych trampek czy adidasów, dlatego warto zabrać dziecku dodatkowy strój na przebranie, a przede wszystkim buty. Często zdarza się, że wesela w programach mają zabawy dla dzieci, a nawet specjalnych animatorów, a już na pewno lokale dysponują placami zabaw, na których znudzone siedzeniem w sali dzieci mogą się do woli wyszaleć. Nigdy również nie wiemy, czy przypadkiem nie zdarzy się duża plama na sukience, a wtedy młoda dama na pewno nie będzie czuć się dobrze w poplamionym ubraniu. Spakowana rezerwa na pewno się wtedy przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *