Jak wygląda leczenie ostrogi piętowej falą uderzeniową?

Ortopedia

Ostroga piętowa, to schorzenie, które w poważniejszym stadium, może nam utrudniać codzienne życie. Schorzenie daje dość błahe objawy – ból pięty, początkowo podczas chodzenia. Jeśli boli nas sporadycznie noga i to w takim miejscu, raczej nie bierzemy tego za naprawdę poważną chorobę. Później, kiedy zaczyna nas boleć coraz bardziej – zaczynamy brać środki przeciwbólowe, zamiast udać się do lekarza. A szkoda, bo im szybciej zdiagnozowana choroba, tym łatwiej i szybciej się jej pozbyć. Ostroga piętowa leczona jest oczywiście u ortopedy. Warto się od razu do niego zgłosić, ponieważ tylko on jest w stanie dobrze zidentyfikować nasz problem i pomóc nam – w zależności od problemu lekami, oraz rehabilitacją.

Jak leczy się ostrogę piętową

Jak wcześniej było wspomniane, w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do specjalisty ortopedy. Podczas wizyty ortopeda zbada naszą piętę by dobrze zdiagnozować miejsce ostrogi piętowej (ostroga piętowa w niektórych przypadkach daje objawy podobne do innych schorzeń ortopedycznych). Dodatkowo we wszystkich przypadkach wykonywane jest również prześwietlenie. Jeżeli już nasz ortopedyczny problem będzie dobrze zdiagnozowany, lekarze zazwyczaj stosują leki przeciwzapalne, oraz https://dobry-ortopeda.warszawa.pl/ostroga-pietowa-jak-ja-leczyc-skutecznie. Wszystko jednak, jak w przypadku właściwie każdej choroby, zależy od stanu pacjenta. Czasem leki zapalne nie są potrzebne. Rehabilitacja może też wyglądać bardzo różnie, od standardowych masażów i ćwiczeń, aż do leczenia ostrogi falą uderzeniową. To jak będzie wyglądać rehabilitacja i czy będzie skojarzona z fizykoterapią, czy też nie, głównie zależy od zaawansowania naszej choroby. W wielu przypadkach rehabilitacja może trwać naprawdę długo, nawet do pół roku, jednak jest na tyle pomocna, że nie trzeba jej później powtarzać. Medycyna jest coraz bardziej zaawansowana, dzięki czemu w wielu przypadkach mamy możliwość wykorzystania naprawdę nowoczesnych technologii, które poprawią naszą jakość życia.

Leczenie ostrogi falą uderzeniową

Rehabilitacja, a właściwie fizykoterapia korzysta teraz z naprawdę bardzo zaawansowanych technologicznie metod leczenia. Znane są metody z wykorzystaniem prądu, czy pola magnetycznego. Jedną z ciekawszych i bardziej skutecznych metod stosowanych przez fizjoterapeutów jest zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej. To nowoczesna metoda, całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Dzięki niej, nasz organizm o wiele lepiej regeneruje chore tkanki, a dodatkowo fala uderzeniowa działa przeciwbólowo. Leczenie ostrogi falą uderzeniową daje naprawdę dobre rezultaty, szczególnie, jeśli zastosuje się odpowiednią ilość zabiegów. Co ważne, falę uderzeniową stosuje się raczej w poważniejszych przypadkach ostrogi, gdzie rozwój złogu jest już naprawdę zaawansowany. W innych przypadkach stosuje się zazwyczaj masaże, lub ćwiczenia rehabilitacyjne, ze względu na to że fala uderzeniowa w leczeniu ostrogi jest dosyć kosztowna. Zawsze jednak możemy wykonać ją prywatnie, należy tylko pamiętać by wybrać naprawdę dobrego specjalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *