Wkładki ortopedyczne Warszawa dla dzieci

Wkładki ortopedyczne

Dobranie wkładek ortopedycznych do indywidualnych potrzeb pacjenta jest niezwykle ważne w korygowaniu oraz niwelowaniu dolegliwości bólowych. Jednak Ile kosztuje badanie i stworzenie takiej wkładki ortopedycznej z indywidualnymi potrzebami dla pacjenta?

W Warszawie  badanie oraz wykonanie wkładki ortopedycznej dla dzieci i młodzieży do korzystania codziennego i sportowego kosztuje mniej więcej od 190 do 260 zł. Dla osób dorosłych wkładki ortopedyczne użytku codziennego kosztuje ok 290-360 zł, do użytku sportowego 320 – 360 zł, specjalistyczna wkładka ortopedyczna 290 – 360 zł.

Czy istnieją wkładki ortopedyczne użytku jednorazowego? Niestety, nie ma takich, nawet nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie codziennie trzeba iść i kupować kilka specjalnych wkładek korygujących za ok 2 bo są jednorazowego użytku. Jest to strata pieniędzy jak i naszego cennego czasu. Jeżeli koszt zrobienia wkładki ortopedycznej jest tak wysoki to czy są one skuteczne w korygowaniu wad i niwelowaniu dolegliwości bólowych? Należy jednak pamiętać, że wiele schorzeń ma podłoże wielopłaszczyznowe i sam dobór wkładek, nie jest wystarczającym środkiem leczniczym. Często leczenie większości schorzeń należy uzupełnić o indywidualnie dobraną rehabilitację/terapię manualną. W przypadku dzieci, u których rozwój stopy ma bardzo dynamiczny przebieg, przed zastosowaniem jakichkolwiek wkładek czy butów ortopedycznych należy bezwzględnie zasięgnąć opinii specjalisty – nieprawidłowo dobrany sprzęt w wieku dziecięcym może nieść za sobą bardzo duże konsekwencje, które ujawnią się po wielu latach.

Tak więc jeżeli mamy dolegliwości bólowe stóp i nie mamy pojęcia co z tym zrobić to najlepiej udać się do lekarza. Dostaniemy skierowanie na potrzebne nam badania do wykonania wkładek ortopedycznych które mogą nam pomóc zniwelować dolegliwości bólowe.W takich sytuacjach należy natychmiast reagować, nie można powiedzieć sobie “Nie boli za bardzo to może zaraz przejdzie” takie myślenie jest błędne i może nieść za sobą wiele konsekwencji za sobą jeżeli w porę nie zareagujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *