Ozonowanie – konieczny zabieg odkażający pomieszczenie

Uroda

 

 

Chociaż nie ma zapisów w polskich przepisach obowiązującego prawa o tym, że ozonowanie jest zabiegiem koniecznym, to jednak ozon w czystej postaci stosuje się dzisiaj w celach profilaktycznych już powszechnie. Ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed pandemią koronawirusa, a tego rodzaju usługi odkażające oferowały dobre firmy sprzątające. Dzisiaj ozonowanie jest zalecane przez ekspertów, którzy zajmują się zjawiskiem koronawirusa i przeciwdziałają jego rozprzestrzenianiu. Kiedy powinno wykonywać się ozonowanie pomieszczeń i jak wykonać taki zabieg? Szczegóły znajdziecie w poniższym artykule.

 

Jak ozonowanie działa na koronawirusa?

 

Dzisiaj przy zastosowaniu ozonu dezynfekowane są przestrzenie publiczne. Czyszczone w ten sposób są regularnie przystanki autobusowe i środki transportu miejskiego, ulice, chodniki, spacerowe alejki, sklepy, parkingi, place. Z większą częstotliwością następuje dezynfekcja ozonem szpitali, przychodni, sklepów, urzędów i wszelkich miejsc, które pozostają otwarte, a w których istnieje podwyższone ryzyko zakażenia się koronawirusem. I chociaż do tej pory nie udowodniono jeszcze pełnej skuteczności ozonowania w ramach zwalczania koronawirusa, to wiadomo na pewno, że ozon pomaga zachować pełną sterylność.

 

Jak działa ozon?

 

Odkażanie żłobków, przedszkoli, szkół, basenów, wszelkich miejsc rekreacyjnych, rozrywkowych i innych publicznych było już standardem przed pandemią. Ozonowano urzędy, biura, prywatne firmy, hurtownie, magazyny, fabryki, linie produkcyjne. Następowała dezynfekcja sprzętów, pojazdów, urządzeń, zlecano ozonowanie dokumentów i pojedynczych stanowisk pracy. Wszystko dlatego, że ozon wykazuje ogrom dobroczynnych właściwości. Przede wszystkim odkaża, zabija drobnoustroje, zarazki, bakterie, wirusy, roztocza, grzyby, pleśń i przykry zapach. Ozonatory świetnie sprawdzają się do likwidacji grzyba i wilgoci, przykrego zapachu. Usługę tego typu wykonuje się w pustostanach, piwnicach, garażach, ale też prywatnych mieszkaniach. Świetnie sprawdza się tam, gdzie mieszkają zwierzęta, osoby chore na astmę czy alergicy albo w lokalach, w których pali się papierosy. Ozon oczyszcza z odoru i nieczystości, których nie widać gołym okiem. Dzięki temu miejsca poddane takiej dezynfekcji nadają się do ponownego użytkowania w pełnym komforcie.

Pamiętajmy jednak, że aby tak było, ozonator musi być zastosowany odpowiednio. Właśnie dlatego zaleca się nabywanie profesjonalnych ozonatorów albo skorzystanie z usług specjalistycznych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *