Podwójne szczęście – ciążą bliźniacza

ciąża bliźniacza

Wielu młodych rodziców marzy o dziecku, zdarzają się też tacy, którzy marzą o dwójce dzieci urodzonych jednego dnia. Dla niektórych wizja bliźniąt jest przerażająca, a dla innych wydaje się być prawdziwym błogosławieństwem. Bliźniaki mogą być prawdziwym podwójnym szczęściem jeśli młodzi rodzice dobrze się do tego przygotują.

3 METODY JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA NARODZINY BLIŹNIAKÓW

  1. Nie czekaj z przygotowaniami – większość bliźniaków rodzi się przed czasem. Nie odkładaj kupna wyprawki i wszystkich innych potrzebnych rzeczy na ostatnią chwilę. Tak naprawdę na kupno wszystkich rzeczy, które będą potrzebne Ci w szpitalu masz kilka miesięcy. Nie musisz kupować wszystkiego podwójnie. Nie podwajaj zakupy kosmetyków dla Twoich dzieci. Jedno mydło, krem i chusteczki zdecydowanie Ci wystarczą na pobyt w szpitalu. Jednak rzeczy takie jak pieluszki, ubranka musisz zabrać razy dwa.
  2. Podwójny wózek – jest to najlepsze rozwiązanie dla Twojej samodzielności. Dwójkę dzieci włożysz do jednego wózka i możesz przemierzyć z nimi kawał świata. Jednak jest kilka ograniczeń. Wózki dla bliźnią są nietypowe wymiarowo, są albo za szerokie na drzwi, albo za długie na zakręty pomiędzy alejkami sklepowymi. Sama musisz zdecydować co dla Ciebie będzie pod tym względem najlepsze. Zadbaj o to aby wózek był lekki i składany. Jeśli nie zmieścisz się z nim do windy zawsze możesz go złożyć i przenieść po schodach.
  3. Przemebluj mieszkanie – niestety podwójne szczęście zabierze Ci podwójnie więcej przestrzeni. Musisz gdzieś zmieścić dwa łóżeczka, dwa foteliki i właściwie wszystko inne razy dwa. Jeśli na początku zadbasz o dobrą organizację własnej przestrzeni pojawienie się bliźniąt w domu nie wprowadzi tak wielkiego bałaganu.

Tuż po urodzeniu zadbaj o skórę swoich dzieci, stosując kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowląt zawierające emolienty, np. Oilatum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *